Czego nie robić z dzieckiem w spektrum autyzmu
- Kategorie Blog
- Data 2 kwietnia 2023

Z wykształcenia jest fizjoterapeutą i terapeutą pedagogicznym. Jest diagnostą i terapeutą integracji sensorycznej, zaburzeń neurorozwojowych i neuromotorycznych, terapeutą ręki oraz logopedą. Trener metody Floortime, która podąża za dzieckiem z ASD w nurcie rozwojowym. Od 2003 roku pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi z zaburzeniem rozwoju (autyzm, ADHD) i opóźnieniem rozwoju motorycznego i werbalnego.
Nie zapomina również o rodzicach, dla których organizuje darmowe webinaria online oraz konsultacje. Służy im radą i pomocą, aby lepiej zrozumięli swoje dzieci ze specjalnymi potrzebami. Od wielu lat jest szkoleniowcem, prowadząc liczne szkolenia stacjonarne w całej Polsce oraz w UK, a także szkolenia online. Tworzy również autorskie pomoce terapeutyczne do pracy z dziećmi z autyzmem, afazją i ORM.
You may also like
TRUDNOŚCI BEHAWIORALNE,
A ZABURZENIA PRZETWARZANIA SENSORYCZNEGO Ten aspekt nie dotyczy tylko dzieci w spektrum autyzmu. U wszystkich dzieci, tych neurotypowych również pojawiają się liczne wyzwania behawioralne i emocjonalne, jeśli występują u nich zaburzenia sensoryczne. Dziś co 5 dziecko neurotypowe w przedszkolu i …
PRZETWARZANIE SŁUCHOWE
A SPEKTRUM AUTYZMU Spektrum autyzmu to zaburzenie diagnozowane w ramach diady zachowań autyzstycznych, której jednym z elementów są problemy komunikacji i relacji społecznej. Przetwarzanie informacji słuchowych jest kluczowym elementem komunikacji społecznej, a osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zazwyczaj mają …
PRZETWARZANIE PROPRIOCEPTYWNE
W SPEKTRUM AUTYZMU Wykorzystywanie stymulacji proprioceptywnej działa wyciszająco, regenerująco i uspokajająco. Dlatego często dla dzieci z ASD zaleca się masaż fakturowy, dociski stawowe, czy użycie kołderki obciążeniowej. Układ proprioceptywny bardzo intensywnie współpracuje z układem przedsionkowym i dotykowym, tworząc wzajemną korelację.